הספריה הוירטואלית

כלים, שיטות עבודה ומידע היקפי  מעולמו של מנחה עצמאי בשטח

היום, בעידן של המימוש העצמי וההגשמה יש, לרבים מאיתנו,
משאלה סמויה או גלויה – להנחיל את הידע שנצבר אצלנו עם השנים והתגבש לכדי אמירה משמעותית.
להגיע למצב בו אנחנו מובילים קבוצת אנשים לומדת, מתפתחת ומתרגשת.
יוצרת לעצמה משמעות ולך הכנסה.
סדנא או קבוצה כזו מאפשרת מגע בלתי אמצעי עם אנשים.
לחוש בידיים את המשמעות.
לראות את הברק בעיניים ולשמר את היצירתיות שלך.
להיות בנתינה ועשייה, לברך ולהתברך.
Well being גם לך וגם למשתתפים, הלקוחות שלך.
כולם מרוויחים.

***

כשסיימתי את הלימודים יצאתי למסע. לגיבוש עצמי כמנחה.
השתתפתי באינספור סדנאות, כאלה שעניינו אותי וכאלה שלא.
הפכתי לתצפית משתתפת כדי לקבל פרספקטיבה מהשטח.
איך זה מרגיש להנחות?
איך זה מרגיש להשתתף בקבוצה אל נוכח הנחיה כזו או אחרת?
שוחחתי עם מנחים, שאלתי שאלות,
חידדתי לעצמי את הדרך ויצרתי בהירות
במה שמתאים לי ולבחירות המקצועיות שלי.
שאלתי על הכל – שאלות מקצועיות, שאלות מעשיות על תפעול, הפקה, תמחור.
על החוויה הרגשית, על הצלחות וכישלונות.
שאלתי כל מה שהסכימו לענות לי.
וכל זה – כשאני מחזיקה קבוצה 24/7 בתוכנית מנהיגות חינוכית.
נחשפתי למיגוון העצום ולאפשרות של הקומבינציות והגישות השונות.

עכשיו זה הסיבוב השני…
זימנתי שורה של אנשי שטח ממגוון תחומים,
ליקטתי עם השנים אנשים טובים ששמחו לחלוק בחכמה, בידע ובניסיון שלהם,
בכל מיני הזדמנויות ובכל מיני דרכים,
רק שהפעם הכל מתועד
ואני שמחה לחלוק את המפעל הזה אתכם

בת-חן

מרוויחים כסף מקבוצות וסדנאות (L)

מרווחים כסף מקבוצות וסדנאות - הרצאות הכנס הוירטואלי: מעבר למקצועיות, מעבר לנשמה ומעבר לדחף לסייע לאנשים במסגרת קבוצתית, אנחנו פה גם כדי להתפרנס, ובכבוד. לתת את מה שראוי לתת ולקבל את מה שראוי לקבל. ולשם כך, יש כל כך הרבה מה לעשות במעטפת... מאיפה בכלל מתחילים? מה צריך לדעת?

הימור מחושב: מסיכון לסיכוי (L)

איך לבסס אוטוריטה מושכת לקוחות רלוונטיים, שמאפשרת לך לנהל סדנאות גם לשביעות רצונם של המשתתפים וגם לשביעות רצונך? 12 מומחים, כל אחד אוטוריטה בתחומו, חולקים, כל אחד דרך עולם הידעת שלו,

אוטוריטה מקצועית – הרצאות הכנס הוירטואלי (L)

איך לבסס אוטוריטה מושכת לקוחות רלוונטיים, שמאפשרת לך לנהל סדנאות גם לשביעות רצונם של המשתתפים וגם לשביעות רצונך? 12 מומחים, כל אחד אוטוריטה בתחומו, חולקים, כל אחד דרך עולם הידעת שלו,
פעיל

שיתוף פעולה על בסיס תוכן (L)

הדרך המתבקשת להפיק תכנים בקלות ומהירות, להפוך את אתר האינטרנט שלך למרכז ידע ואותך לאוטוריטה. כל השאלות וכל התשובות על אירוח מומחים אורחים, כדי למצות את המיטב ולהרוויח גם קולגות מרוצים וגם תכנים איכותיים בעלי ערך שנותנים שרות איכותי לקהל הקוראים.
פעיל

PowerPoint – הרבה מעבר למצגת (L)

הפוטנציאל הלא ממומש שמחכה לנו על המחשב הביתי. כשהתכנים שלנו כוללים סרטוני וידיאו מלמדים, תרשימי זרימה שמתארים תהליכים, וקבצי תמונה שממחישים את הרעיונות המרכזיים בצורה ויזואלית, התוכן מונגש לקורא באופן ידידותי יותר. הוא מבין יותר מהר, הוא מפנים יותר בקלות, הוא שוהה איתנו יותר זמן והוא מקבל את הרושם שבקשנו להשאיר - מקצועיות! מדיה עשירה באמצעים לגמרי בלתי מקצועיים.
פעיל

סט כלים למנחה קבוצות בארגונים (L)

מודל ההתקשרות של מנחים עצמאים עם ארגונים הוא אמנות בפני עצמה, שמבקשת כלים מורכבים שמתייחסים הן לשיווק, הן לגבולות העסקה והן להנחיית הקבוצות - הזמנת העבודה, קשר עם הלקוח ושיתוף פעולה עם בעלי תפקידים ומקבלי החלטות שמשתתפים בקבוצה.
פעיל

אסטרטגיות שיווק מפה לאוזן (L)

מי לא רוצה שיפנו אליו לקוחות? שיקום! איך גורמים לזה לקרות? זורקים את האבן במים ונותנים לאדוות 'קריאת כיוון'. למה מדובר באסטרטגיה שיווקית המתאימה ביותר לנו, כמנחים? כי היא מבוססת על המיומנויות שיש לנו בהנחיה – להקשיב, לטפח, לייחס משמעות, להוקיר ולהבחין בזולת.
פעיל

שת”פים מעצימים (L)

שיתופי פעולה הם הדרך לצמוח בתוך ובאמצעות יחסים. שיתופי פעולה בין-עסקיים מאפשרים לנו לרקום יחסים משמעותיים ולזמן לעצמנו הזדמנויות חדשות שכולם מרווחים מהן – 5 מפתחות הזהב למימוש פוטנציאל עסקי-מקצועי. וזה לא קורה מעצמו...
פעיל

מיקוד 22 – בין זהות מקצועית לתקשורת שיווקית (L)

ממלכוד למיקוד - מלכודת המילים שנדרשות להסביר ולהבהיר מרחיקה במקום לקרב, מבלבלת במקום להדהד. באמצעות תרגילים עוקפי מילים נמצא בתוכנו את המילים שיוצאות מהלב ונוגעות בלבבות. לנסח אמירה אישית שמציגה אותך בדיוק, אמירה מקצועית שממחישה את הקסם הייחודי ואמירה שיווקית שגורמת ללקוחות מדויקים לפנות דווקא אליך. בלי שכנועים, הפחדות ומניפולציות, בל "עור של פיל" והבטחות סרק.
פעיל

קבוצה בהתכתבות (L)

הקורס המלא עם עירד אייכלר שפיתח אפליקציה להנחית קבוצות טקסט דיגיטאליות כדי להנגיש תמיכה קבוצתית לכל אדם ובכל מקום. איך באה לביטוי ההנחיה בקבוצות קטנות? איך מנהלים מפגשים און-ליין בזמן אמת? איך יוצרים אינטראקציה ושיתוף בכתיבה? איך ומה מתכננים מראש? מה עושים עם מה שעולה בקבוצה? איך מתפעלים את הסטינג הטכנולוגי, ומה המשמעויות שלו על הקשר בין התוכן לתהליך?
פעיל

לשלוף ולא בשלוף (L)

לשלוף – ולא בשלוף. תוכן הוא המלך. בעולם של אוטוסטרדת המידע התכנים שלנו מספרים עלינו. מדברים בשמנו. הפצת תכנים באינטרנט היא אבן היסוד של שיווק משיכה וביסוס אוטוריטה ברשת, שיש לה השלכות יקרות ערך על האפשרות לבסס יחסים משמעותיים מבעוד מועד. וככל שנוכל להפיק תכנים בקלות ומהירות הנוכחות שלנו תישאר נוכחת בתודעת הציבור, והמשיכה תעשה את שלה.
פעיל

איך לשמור על קול אפקטיבי? (L)

למה שיקשיבו בקולי? הנטיה לדבר על הקול בקבוצה במושגים סימבולים הופכת, אצל רותי חלבני, מורה לפיתוח קול ואמנית שירה לעניין קונקרטי. הקול שלנו, כמנחי הקבוצה הוא בעל אפקט משמעותי על כל דבר ועניין שמתרחש בקבוצה – מה ואיך שומעים אותנו? איזו חוויה מתהווה מול הקול? איך עובדים עם הקול ולא פחות חשוב – איך שומרים עליו?
פעיל

האנציקלומדיה – מושגי יסוד בהנחיית קבוצות (L)

בת-חן שפירא מארחת מורים להנחיית קבוצות לשיחות נדירות על מושגי יסוד בהנחיה. הפעם, במקום ‘לעשות את…‘, מורים להנחיית קבוצות ‘מדברים על…‘. 4 מורים מסבירים, כל אחד מהזוית שלו 14 מילות מפתח בסיסיות בהנחיית קבוצות - מתיאוריה לפרקטיקות בשטח. כדאי לקחת את הזמן ולפתוח את הראש.
פעיל

איך הופכים כעסים ליחסים? (L)

סוגיית הכעסים, במערכות יחסים בכלל ובקבוצות מונחות בפרט היא סוגייה מאתגר שלעיתים קרובות מניעה באופן בלתי מודע, גם מנחים וגם משתתפים בקבוצה. היא מלווה בהתנהגויות והתנהלות שמונעות מהפחד מביטוי כעסים מצד אחד ומפעולה שעלולה לגרום לכעס. יחד עם זאת, זה לא חייב להיות ככה ויש מה לעשות.
פעיל

אימון באמצעות שירים (L)

תמי שכטר פיתחה את 'סינגו', שיטת אימון שמיושמת בקבוצות, ומלמדת להכיר את הרחשים הסמויים, הבלתי מודעים, להפוך את התוכן השקוף לשיח מודע ועוקף מילים בו זמנית. הביטוי היצירתי של הלך הרוח הקבוצתי מונח במרכז המעגל ומאפשר דיאלוג יצירתי בין המנחה למשתתפים, בינם לבין עצמם ובין הקבוצה לישות הקבוצתית.
פעיל

זיכרון דברים (L)

אסנת דומן, מומחית למיומנויות קוגניטיביות מלמדת שיטות יעילות לזכור – את החומר, את המישתתפים ואת מה שהם אמרו ועשו. מדובר במיומנות הרת גורל ורבת משמעויות על חווית המשתתף והשפעה גדולה על תחושת השייכות שהוא חווה בקבוצה.
פעיל

חדר עיון – על תהליכים ותופעות בקבוצות מונחות (L)

מקבץ חומרים לעיון שמדברים על הדרך לנתח את מה שקורה בקבוצה בעדשה שמעבר ומחוץ למעגל הקבוצתי. מצביעים על מופעים גלויים שמשקפים את ההתרחשויות שמתחוללות ברובד הסמוי של הקבוצה, ונוגעים בשפת המעגל - שפה הסודית בה הקבוצות מעבירות למנחה מסרים.
פעיל

גרופולוגיה משפחתית (L)

עמוס דליהו מארח את בת-חן שפירא על תהליכים ותופעות במשפחה כקבוצה, על משחק התפקידים הורה-ילד – מנחה-קבוצה, כפי שהוא מתקיים במשפחה ועל כלים מהנחיית קבוצות שניתן ליישם בהורות, כמו גם בהנחיית קבוצות.
פעיל

שיעורים על פרנסה (L)

הנחיית קבוצות היא בחירה מקצועית לסייע ולתמוך באנשים בשיפור מיומנויות באמצעות תהליכים קבוצתיים. הבחירה במודל תעסוקתי של עסק עצמאי – מנחה שמעסיק את עצמו, מחייבת אותנו לפתח גישה עסקית ולנהל את העסק גם לטובת משתתפי הקבוצה וגם לפוטנציאל ההתפרנסות שקיים בעסק עם קבוצות.
פעיל

איך להתמודד עם הפחד להתעסק עם כסף? (L)

גוני אלמגור, מומחית ל-EFT ככלי לעבור מלחץ וסטרס לשלווה ורוגע, מלמדת איך להרגיע במהירות, בפשטות ובקלות את סערת הרגשות שעולה אל נוכח העיסוק בכסף וגורמת להימנעות ולדחיינות, מודעת או בלתי מודעת, שבסופו של דבר עולה לנו ביוקר.
פעיל

להנחות השתלמות אטרקטיבית בחדר מורים – יעילה, פעילה ומועילה (L)

הנחיית השתלמות בחדר מורים היא הנחיה של קבוצה בתוך ארגון לומד ומלמד. יש לה את המאפיינים של עצמה ואתה המאפיינים הייחודיים של תרבות ארגונית שכדאי להכיר ולקחת בחשבון ככלי הנחייה בפני עצמו.
פעיל

כלים אפקטיביים להובלת קבוצות וסדנאות – הרצאות הכנס הוירטואלי (L)

14 שעות. 14 הרצאות. 14 כלים לפתח לעצמך ‘מוצר מנצח’ שמאפשר לך להתפרנס ממנו באהבה. - איך להוביל קבוצה ולנהל אותה לשביעות רצונם של משתתפיה ולשביעות רצונך שלך? איך לבסס תהליכים בקבוצה שמתאימים לך ולידע שלך, לאופי ולהעדפות שלך?
פעיל

להוביל קבוצה מרוצה ו”לקלוע בול” למטרות הארגון (L)

רקפת קרת קראוני, יועצת ארגונית, ומנחת קבוצות, מכשירה מנחי קבוצות בארגונים ומקדמת פגישות עבודה יעילות בוידיאו מתארחת ומתארת את הקבוצה בארגון כ'פ*גישת* עבודה' שדורשת גם ניהול וגם הנחיה בשילוב מקצועי שנע על הציר יחסים-תוצאות
פעיל

מעשה במצב

להנחות כל קבוצה בכל מצב בלי לאבד לא את הכיוון ולא את הדרך: עשה ו'אל תעשה' ב-20 מצבים מוכרים שבהם "המעשה הנכון בזמן הנכון" הוא המפתח להצלחה מקצועית - מצבים שכל מי שמנחה סדנאות חייב לדעת מה לעשות בהם כדי לא לאבד לא את הכיוון ולא את העשתונות (וגם לא את הקבוצה ואת העבודה שלו)
פעיל

פינת המעגל

פינת המעגל של הקבוצה שלך: ארגז כלים פרקטי שכולל 12 ערכות נושא יישומיות שמקיפות כל מה שצריך לדעת כדי להפוך את הסדנא שלך לאפקטיבית ואטרקטיבית עבור הלקוחות ורווחית עבורך! - ירחון מקוון שנולד כמענה לצורך של אנשים שמתפרנסים או מעוניינים להתפרנס מקבוצות וסדנאות.

Pin It on Pinterest

Share This
דילוג לתוכן