מה ההבדל בין סדנת מומחה לסדנה של… ‘עוד מנחה’?

מומחיות מקצועית – על מה ולמה?
מדובר באסטרטגיה מקצועית-שיווקית המתאימה ביותר לאנשים שמתפרנסים מסדנאות.
אסטרטגיה כזו אומרת שאם נשקיע משאבים בהעצמת כח המשיכה שלנו ושל הסדנאות שלנו נוכל לחסוך בהשקעת משאבי שיווק בדחיפה ובמכירות אגרסיביות מדלת לדלת, כמו גם לחסוך במשאבי קבוצה שמתבזבזים על הכרות, תאום ציפיות והתנגדויות על בסיס קצרים תקשורתיים.
מומחיות מקצועית ייחודית ומבודלת הופכת אותנו למנחים דגולים, נושאי הדגל בסדנאות הדגל בוריאציות השונות שלהן, כי בהן אנחנו ה-מומחים.
כשנחלוק ברשת ידע מתחום המומחיות מקצועית שלנו, נהיה נדיבים במידע וביחס ונחסוך לעצמנו משאבי שיווק. באופן כזה, כשהמומחיות מקצועית שלנו במלואה ובמיטבה היא הופכת ליתרון גדול גם בשיווק וגם בהנחיה.

מה מאפיין את האסטרטגיה של שיווק על בסיס מומחיות מקצועית?

היא מאפשרת ואפילו מחייבת להביא לביטוי את המקצועיות ולספק תועלת אמיתית, רלוונטית וקונקרטית לכל אורך היחסים עם הלקוח, משלב שהוא רק שמע עלינו עד שלב שהוא חוזר ומפנה אחרים.
היא מאפשרת להצליח כי בחרנו לעבוד במה שאנחנו אוהבים, מאמינים בו, מזוהים איתו. ומכיוון שאני מאמינה שההצלחה שלנו נמצאת היכן שנמצא הלב שלנו, נוכל להתמיד ולבנות את המוניטין שלנו כמומחים לאורך זמן. “בעזרת השם”…

יש לה יתרון גדול מבחינת הידע. כשיש לנו ביד (או בראש, או בפה של ציבור הלקוחות המיועד) מומחיות מקצועית מיוחדת רק לנו, אנחנו יכולים להשקיע מעט מאד באיסוף ידע והכנת המפגשים. 

ככה ניתן לחסוך זמן ותסכול מיותר שהרי נלמד ונתפתח, כמובן, ונוסיף עוד נדבכים לידע שלנו ונהפוך מומחיות מקצועית לפרופיל מקצועי אחיד ומיוחד שאסוף וארוז בשפה שמייחדת אותנו גם בסדנאות וגם בנוכחות שלנו ברשת. והמאגר הזה נגיש ופשוט עבורנו. גם בכתיבה וגם בהנחיה יש לנו כבר מאגר דוגמאות, הסברים, המחשות…

היא מושכת אנשים שזקוקים בדיוק למה שאנחנו נותנים, לכן הם יגיעו לסדנה עם ציפיות מתואמות ועם מידה מספקת של התמסרות לתהליך, מה שאומר – פחות חשש ופחות התנגדות ויותר אמון. נקודת פתיחה נוחה ומאפשרת לתת שרות מקצועי יעיל ומועיל.

להבדיל מזהות מקצועית עם ‘פיצול אישיות’ שמקשה על הלקוחות המיועדים לזהות את עצמם ואת הצורך שלהם בשיטוט באינטרנט שמעלה סביב השם שלך הגדרות מקצועיות שונות ומשונות, שיווק על בסיס מומחיות מקצועית מציג בפני העולם זהות אחידה ומיוחדת במינה ולכן מאפשר לך לעבוד עם לקוחות נאמנים שחוזרים שוב ושוב.

להבדיל ממומחיות מקצועית שמייצגת מסורת מקצועית כזו או אחרת גורמת לך להצגה עצמית שיש לצידה מעין ‘גול עצמי’ כי אם אין לך שוני מהותי משאר הקולגות שלך הלקוחות ישוו מחירים ויבחרו בעלויות הנמוכות, להפוך למומחה בתחומך ממצב אותך כדמות עם משמעות בעיני ציבור הלקוחות שתופס אותך כמי שניצב בראש שורת הקולגות שלך. אתה הופך להיות מוכר בקרב קהל היעד שלך וזה מצידו, סומך עליך ומוכן להשקיע משאבים לא מעטים כדי לקבל ממך שרות!

כאשר אתה מוכר כה-מומחה בתחומך אתה משווק את מי שאתה ולמי שאתה אין מתחרים. ובהעדר מתחרים, הרי שהלקוחות לא עסוקים בהשוואת מחירים. הם חווים את שאלת העלות מול התועלת כתשובה אחת – התועלת שווה את העלות. כל שמומחיות מקצועית מאפשרת לך לגבות תשלום כפי שראוי בעיניך.

תחשוב כמה רחוק אתה מוכן לנסוע, כמה זמן אתה מוכן להמתין וכמה כסף אתה מוכן לשלם למומחה בתחומו?
כזה שאתה מעריך שייתן לך מענה מאד מדויק לבעיה שלך?

ואחרי כל זה – מומחיות מקצועית מחזקת את האפשרות לשמר לקוחות. ולשמר לקוחות הוא לא עניין של מה בכך. הוא עולה מעט מאד כסף וזמן לעומת השגת לקוח חדש. מדובר בחיסכון אדיר בזמן, אנרגיה וכסף.

והכי חשוב – מומחיות מקצועית מפנה אותנו מהשקעת זמן ותשומת לב לשיווק ומאפשר לנו להתמקד בעבודה מקצועית שמן הסתם אנחנו הרבה יותר נהנים ממנה. הרי מפה התחלנו…

מכאן יוצא, שבחירה באסטרטגיה של שיווק על בסיס מומחיות מקצועית היא הדרך הקלה והמתבקשת להגדיל באופן קבוע בלי מאמץ את מספר הקבוצות שאתה מוביל, לתת מענה אפקטיבי, אטרקטיבי ספציפי ורלוונטי לקהל לקוחות שלמשה, באופן מסויים, הופך לאחד המרכיבים העיקריים בהגדרת מומחיות מקצועית.

אז… מנחה, במה אתה מומחה?

על היתרונות השיווקיים והמקצועיים של מומחיות מקצועית בעולם הסדנאות:

אם הפוסט הזה הואיל לכם במשהו,
אני יותר מאודה לכם על שיתוף שלו ברשתות החברתיות.
וכמובן, אשמח גם לשמוע מה דעתכם בנושא פה - למטה בתגובות.
להתראות בחדרי הסדנאות,
בת-חן

הירשמו כמנויים בערוץ היוטיוב שלי

הירשמו לערוץ היו-טיוב שלי וקבלו עדכונים שוטפים על סרטוני וידאו חדשים בתחום הנחיית הקבוצות והסדנאות.

רק הקליקו כאן על הכפתור ואתם מנויים

בת-חן שפירא יו-טיוב

קורס הנחיית קבוצות

תוכנית מהפכנית להכשרת מנחי קבוצות עצמאים

כל מה שצריך ורק מה שצריך כדי להנחות קבוצות עומק תהליכיות
בעולם המתקדם של המאה ה-21
בביטחון, אחריות ומקצועיות

לפרטים נוספים לחצו כאן

במה אוכל לעזור לך?

ביצת הזהב

קורס דיגיטלי - מרעיון לסדנה
מיוחדת, מבוקשת ומשתלמת:
כל הטעויות שמנחים עושים
ואיך לעשות כך שלך זה לא יקרה?

כשחושבים על הסדנא
לא חושבים רק על תוכן מצויין
ושורה של תרגילים מדליקים.

חושבים גם (ובעיקר) מחוץ לסדנה.
מפתחים אותה בסדר פעולות
שמאפשר לה לממש
גם את הפוטנציאל העסקי שלה.

לפרטים והרשמה לחץ כאן

הקמפוס הדיגיטלי לשרותך

מוצרי מידע מחכים לך 'כאן ועכשיו'

מוצרי מידע שעשויים לעניין אותך

זהות מקצועית

כלי הנחית קבוצות מס' 1 – למה לנצח את הקבוצה אם אפשר לנצח עליה באמצעות ניהול תהליכים ותופעות באופן שהולם בדיוק את האג'נדה המקצועית שלך?

סדנת מאסטר

סדנת הדגל של העסק שלך - איך ליצור סדנת בסיס מקורית, קצרה, מודולארית ופשוטה להנחיה שגורמת למשתתפים לבקש המשך?

בלוג מקצועי

מה זה אומר שהתוכן הוא המלך ואיך לכתוב בלוג מקצועי שהופך אותך למומחה?

פוסטים נוספים בבלוג

חווית לקוח: ערך מתוך לקסיקון קורס הנחיית קבוצות – מא’ עד ת’

חווית לקוח, היא המשמעות שהוא חווה במסגרת ההשתתפות בקבוצה. הרבה מעבר להשגת המטרות, למרות שהיא גורם מכריע באפשרות שלו להשיג אותן. איך מעצבים חווית לקוח?

הנחית קבוצות על קצה המזלג – כמה דברים שכדאי לדעת על קבוצה מונחית

בקבוצה מונחית מתקיימות מספר תופעות מעניינות שהכרות עמן עשויה להעניק למנחה ולחברי הקבוצה חוויה של משמעות ורלוונטיות באופן מיידי ובאווירה נינוחה

חשיפה: ערך מתוך לקסיקון קורס הנחיית קבוצות – מא’ עד ת’

חשיפה יכולה להיות כואבת. או מפתיעה. יכולה להיות אפקטיבית. או מאתגרת. יכולה לקדם ויכולה להסיג. בכל מקרה, חשיפה חייבת להיות. היא הכרחית כדי לפתוח קבוצה.

אפיון מוצר: ערך מתוך לקסיקון קורס הנחיית קבוצות – מא’ עד ת’

אפיון מוצר הוא שלב ראשוני בתהליך התכנון של הקבוצה. הרבה לפני שנכנסים לתכנים. אפיון מוצר מדויק מבטיח לנו לראות ברכה בעמלנו, מכל הבחינות.

[et_pb_ccfcm_facebook_comments_module ccfcm_sort_comments_by=”social” _builder_version=”3.15″]
[/et_pb_ccfcm_facebook_comments_module]

Pin It on Pinterest

Share This

שתפו אותי

שתפו פוסט זה עם חבריכם

דילוג לתוכן